Biopsija

 Biopsija

Tiekiame inovatyvias priemones ir sprendimus biopsijai. Vienas tokių – krūties vakuuminė aspiracinė biopsija (VAB) iš BARD.

Įprastinė biopsija, kai ląstelės paimamos citologiniam tyrimui, ne visada gali parodyti, kaip navikas elgsis, kokia jo struktūra. Storos adatos biopsija kartais nesuteikia informacijos apie ankstyvą vėžio stadiją, jei naviko dar neįmanoma užčiuopti, jis neperaugęs bazinės membranos ir matyti tik mikrokalcinatai.

Tuo tarpu vakuuminė aspiracinė biopsija  (VAB) yra gerokai išsamesnė - ji leidžia paimti kur kas daugiau pažeistų audinių ir juos ištyrus gauti tikslesnį atsakymą.


Be to, VAB yra atliekama kontroliuojant magnetinio rezonanso tyrimu, kai įtartini pakitimai krūtyje matomi tik šiuo tyrimu. Aptiktą nepiktybinį darinį, tarkime, fibroadenomą, vakuumine biopsine adata tos pačios procedūros metu galima ir pašalinti. 

Ne vieną privalumą turinti VAB atliekama prie vakuuminės pompos prijungta tuščiavidure biopsine adata, kurioje yra skalpelio ašmenys. Adata duriama į pažeisto audinio vietą, o vakuumas padeda iš įtartinos vietos paimti audinius ištyrimui. Visa tai padaroma neištraukiant adatos, todėl gerokai sumažėja komplikacijų ir infekcijų tikimybė.

Priklausomai nuo krūties dydžio ir gydytojo patirties, taip galima pašalinti net 3–4 centimetrų darinį.

Vakuuminė biopsija yra santykinai trumpa procedūra. Be to, ji yra mažai invazyvi. Biopsijos adata įvedama per mažą – vos 2-3 milimetrų pjūvį odoje, kurio po to nebūtina siūti.

 VAB atliekama ambulatoriškai, o po procedūros pacientė gali iškart grįžti namo. Jau kitą dieną po VAB pacientė būna darbinga. Vos po kelių savaičių pjūvio vietoje matysis tik strazdanos dydžio randelis, ilgainiui jis dažniausiai visiškai išnyksta.

 VAB atliekama taikant vietinę nejautrą – tai nėra itin skausminga procedūra. Kadangi procedūrai nereikia bendrinės nejautros – tai ypač efektyvu pacientėms, kurioms pavojinga taikyti bendrinę nejautrą, pavyzdžiui, dėl širdies ar plaučių ligų.

 BARD EnCor Enspire sistema vakuuminei krūtų biopsijai   

 BARD Stulpelinė biopsija

 Magnum minkštųjų audinių biopsijos prietaisas, skirtas krūties, prostatos, plaučių, kepenų ar inkstų biopsijai. Prietaisas skirtas naudoti su BARD vienkartinėmis stulpelinės biopsijos adatomis, kurios pasižymi patikimumu – užtikrina kokybišką audinio mėginį. Platus adatų dydžių diapazonas leidžia rinktis reikiamą adatą kiekvienai procedūrai ir pacientui.

TEIRAUTIS APIE PREKĘ