Žaizdų gydymas

Infekcijos, įvairios ligos, pvz., kojų venų ar arterijų patologijos, cukrinis diabetas, traumos, nudegimai, onkologinės ligos, pragulos, operacija – žaizdos įvairiose kūno vietose gali atsiverti dėl įvairių priežasčių. Veiksmingam žaizdos gydymui ir priežiūrai būtinas kruopštus tiek žaizdos, tiek paciento bendros sveikatos būklės įvertinimas , klinikinių duomenų interpretavimas, tinkamo gydymo parinkimas. Esant sudėtingiems atvejams, ne visada pakanka tik konservatyvių gydymo metodų. Dažnai yra reikalingas sisteminis gydymas, tenka pasitelkti chirurginius gydymo metodus. 

Daug sklandesnį ir greitesnį žaizdų gijimo procesą užtikrinti padeda Sormedica tiekiamas pažangus žaizdų gydymo metodas – V.A.C. neigiamo slėgio vakuuminė terapija . Ji gali būti naudojama tiek lėtinių, tiek ūminių žaizdų gydymui.

Ūmių žaizdų gydymo šiuo metodu indikacijos: dideli minkštųjų audinių potrauminiai defektai, atlikus chirurginį užterštų žaizdų išvalymą, nudegimai, odos ar jos pakaitalų pritvirtinimui prie žaizdos dugno. Lėtinių opų gydymui ši terapija taikoma esant praguloms, kojų trofinėms opoms, diabetinėms opoms, spindulinės kilmės opoms.

Naudojant V.A.C.  terapijos priemones, ant žaizdos uždedama speciali kempinė/tvarstis, prie kurios pritvirtinamas siurbimo vamzdelis, hermetiškai aptvarstoma poliuretano tvarsčiu ir specialaus prietaiso (siurblio) pagalba suformuojama neigiamo slėgio aplinka žaizdoje. Taip yra stimuliuojamas granuliacinio audinio augimas (užpildomas žaizdos dugnas). Taip pat – išvaloma žaizda, jei jos dugne yra nedaug negyvybingų audinių, detrito, išsiurbiamas perteklinis eksudato kiekis, mažinama intersticinė edema ir pagerinama žaizdos audinių mikrocirkuliacija.

 Šis metodas yra itin praktiškas ir patogus – uždėtas tvarstis laikomas keletą dienų, nereikia dažnų perrišimų, todėl sutaupoma slaugytojų ar gydytojų darbo laiko, tvarsčių.

Žaizda būna apsaugota nuo bakterinės taršos iš aplinkos. Tai ypač aktualu gydymo įstaigose, kur yra didesnė antibiotikams atsparių bakterijų rizika. Žaizdos eksudatas neprateka pro tvarsčio kraštus, nesukelia diskomforto pacientui (nesušlampa drabužiai, patalynė) nesimaceruoja aplinkinė oda, jis siurbiant surenkamas į uždarą talpą/konteinerį. Taip pat labai svarbu, kad šis gydymo metodas neriboja paciento judėjimo laisvės.