Urologija

                                                                                                                           GYDYMAS LAZERIU

Lazerinė chirurgija urologijoje naudojama gana seniai. Ji taikoma gėrybinės prostatos hiperplazijos, šlapimo pūslės navikų, smailiagalės kondiliomos, varpos karcinomos gydymui vaporizacijos, enukleacijos ir vaporezekcijos būdu, limfmazgių rezekcijai.

Sormedica tiekia kompanijos Metrum Cryoflex plataus naudojimo didelio efektyvumo lazerines sistemas lazerinei chirurgijai.

Specialiai urologams skirti diodiniai lazeriai Salsa URO 980 nm pasižymi puikiomis abliacinėmis savybėmis ir tuo pačiu aukšta absorbcija bei hemostaze. Tai užtikrina tikslų, mažiausiai karbonizuotą, praktiškai be kraujo įpjovą prostatos audinyje, minimalų pooperacinį kraujavimą ir aplinkinių audinių išsaugojimą, lyginant su kitais gydymo metodais (KPT, TURP).Daugiau informacijos rasite čia. 


KRIOTERAPIJA

Gydymas šalčiu, arba krioterapija urologijoje yra gana naujas, bet sparčiai besivystantis gydymo metodas. Tai radikalus minimaliai invazyvus gydymo būdas, paremtas lokaliu audinių atšaldymu.

Į prostatą ar inkstus įvedamos specifinės adatos, kuriomis uždaroje sistemoje cirkuliuoja šaltį nešantis agentas – dujos. Aplink šią adatą formuojasi tam tikras ledo kamuolys, kuriame pasiekiama gydymui šalčiu reikalinga temperatūra (apie -400 C). Ledo kamuolio dydis tiesiogiai priklauso nuo adatos darbinio galo formos ir šaldymo laiko.

Priklausomai nuo navikinio audinio apimties, vienu metu gali būti įvestos kelios šalčio adatos, o kai kuriais atvejais – net 6 adatos. Atlikus pirmąjį šaldymo ciklą, ledo kamuoliams leidžiama pasyviai atitirpti, paskui procedūra yra kartojama.

Veikiant žemai temperatūrai iš tarpląstelinio skysčio susiformavę ledo kristalai sutrikdo, sustabdo vandens ir jame esančių medžiagų cirkuliaciją į ląsteles ir iš jų. Temperatūrai krintant dar žemiau, pačiose ląstelėse susiformavę ledo kristalai tiesiogiai pažeidžia, suardo jų membranas ir vidines struktūras – ląstelės žūva.

Krioterapija gali būti naudojama kaip vienas iš pasirenkamų gydymo metodų, siekiant lokaliai radikaliai sunaikinti navikinius, bet apsaugoti aplinkinius sveikus audinius. Ji sukelia daug mažiau rizikų ir šalutinių poveikių, nei kiti radikalūs gydymo metodai, tokie kaip chirurginis šalinimas. Kai kuriais atvejais krioterapija gali būti ir pirmo ar net vienintelio pasirinkimo priemonė, pavyzdžiui, prostatos vėžio recidyvo po spindulinės terapijos, vienintelio inksto, ar sutrikusios funkcijos inksto naviko atveju.

Ekonomiškai pagrįsta ir efektyvi sistema

Sormedica tiekia kompanijos Metrum Cryoflex specializuotas urologines krioterapines sistemas CRYO-S Electric II. Šios sistemos yra unikalios naudojamomis nedaug kaštų reikalaujančiomis dujomis – CO2 arba N2O. Kitas sistemos privalumas – platus daugkartinio ir vienkartinio naudojimo šalčio adatų pasirinkimas perkutaninėms ir laparoskopinėms inkstų krioabliacijoms bei transperininėms prostatos krioabliacijoms.

Ši technologija yra ekonomiškai pagrįsta ir efektyvi gydymo metodika, šiuo metu jau prieinama daugeliui indikuotinų pacientų.Daugiau informacijos rasite čiaMAŽOJO DUBENS 3D ECHOSKOPIJA

3D echoskopijos priskiriamos aukštos klasės ultragarsiniams tyrimams – dažniausiai širdies ir akušeriniams ultragarsiniams tyrimams. 3D echoskopijos turi plačias pritaikymo galimybes įvairių organų echoskopijoms, kai būtinas erdvinis vaizdas.

Tiekiame JAV kompanijos Analogic ultragarsinės diagnostikos sistemas BK Ultrasound su specifiniais 3D echoskopijos pritaikymo sprendimais chirurgams proktologams, ginekologams ir urologams.

Transanalinė 3D echoskopija padeda smulkiai ištirti išangės, tiesios ir riestinės žarnos sienelės patologiją. Taip galima aptikti fistules, vėžį, įvertinti jo stadiją pagal sienelės peraugimo gylį, planuoti tolimesnio chirurginio gydymo perspektyvą, taktiką, įvertinti gydymo rezultatus.

Tai sudėtingas, bet nebrangus ultragarsinis tyrimas, dažnai galintis visiškai pakeisti brangius radiologinės diagnostikos metodus.

BK Ultrasound – unikalus transrektinis 2052 daviklis, įvedamas į reikiamą gylį ir nejudinamas. Jis turi integruotą ultragarsinio kristalo cirkuliaraus judėjimo mechanizmą, kuris juda spirale, 6 cm ilgo ašimi, 1 mm intervalais.

Atliktos ultragarsinės tomografijos sujungiamos į 3D vaizdo kubą, kurį galima apdoroti ir smulkias struktūras ištirti jau po ultragarsinio tyrimo, t.y. be paciento.
Mažojo dubens struktūrų echoskopija
 taip pat didele apimtimi naudoja, bet neapsiriboja 3D echoskopija. Dubens dugnas yra multidisciplininė zona, kurios ligas diagnozuoja ir gydo skirtingi specialistai – urologas, ginekologas bei chirurgas. Vis dėlto, tai vieninga funkcinė sistema.

Mažojo dubens 3D echoskopija gali būti atliekama transrektaliai arba transvaginaliai. Tiriami mažojo dubens organai: prostata, šlaplė, šlapimo pūslė, išangė ir dubens dugno raumenys, kurių šioje srityje yra daug, o pažeidimas gali lemti išmatų nelaikymą, šlapimo nelaikymą, įvairius dubens dugno organų iškritimus.

Ultragarsinis mažojo dubens tyrimas dažnai gali atstoti brangius radiologinius tyrimus ir net būti pranašesnis. Pavyzdžiui, dinaminio tyrimo atveju ultragarsu galima tirti dubens dugno struktūrų judėjimą, tarpusavio ryšį ir būklę krūvio metu.
Mažojo dubens tyrimams naudojami skirtingi ultragarsiniai davikliai: edokavitaliniai cirkuliarios echoskopijos 3D davikliai, linijiniai endokavitaliniai davikliai, bei išoriniai gaubtiniai davikliai tyrimui per tarpvietę ir funkciniams tyrimams.

 Transanalinė 3D echoskopija dubens dugno struktūrų  ir tiesiosios žarnos ultragarsinio vaizdo 3D analizės bei struktūrų dinamikos stebėjimui – šlapimo, išmatų nelaikymas, fistulės, navikinės struktūros, traumos.