Nefrologija

                                                                                                                          DIALIZĖ

Dializė – tai pakaitinė inkstų terapija, kuri taikoma, kai savi inkstai nebesugeba apvalyti organizmo nuo medžiagų apykaitos produktų, pašalinti vandens pertekliaus, palaikyti normalios organizmo šarmų ir rūgščių, elektrolitų pusiausvyros. Yra dvi dializės rūšys: hemodializė ir peritoninė dializė. Interlux siūlo įrangą bei vienkartines priemones hemodializei atlikti.


Dializės aparatai

Tiekiame pasaulinėje rinkoje už kokybę ir patikimumą ypač vertinamus Nikkiso hemodializės aparatus. 
Nikkiso - tai  hemodializės aparatų pradininkė Japonijoje, per ilgus metus užsitarnavusi puikios kokybės dializės aparatų tiekėjos vardą visame pasaulyje.

Naujieji DBB-EXA dializės aparatai pagaminti  užtikrinant kokybiškesnę, efektyvesnę dializės procedūrą pacientui, yra ypač ergonomiški ir automatizuoti, todėl taip pat palengvina medicinos personalo darbą, kuris daugiau laiko gali skirti ligoniui.

Japonijoje su naująja įranga jau atlikta virš 5 milijonų dializės procedūrų ir gauti puikūs rezultatai, todėl tiek gydytojai, tiek pacientai laukė galimybės pagerinti dializės procedūros kokybę ir Lietuvoje.

Tokie aparatai įgalina automatiškai atlikti visus dializės procedūros žingsnius be personalo priežiūros – jie patys užsipildo krauju, tuomet automatiškai pereina į gydymo režimą, grąžina kraują ir signalizuoja dėl atjungimo.

Kitas naujosios sistemos pliusas – dializės procedūros metu aparatas neinvaziniu būdu nuolat matuoja kraujospūdį. Pagal tai reguliuojama ultrafiltracija – perteklinių organizmo skysčių pašalinimas. Be to, nenutraukiant gydymo, sekama dializės dozė. Aparatas kontroliuoja dializuojamo kraujo tūrį, o tai procedūros metu pacientui leidžia jaustis geriau. Pats prietaisas veikia tyliai, nesukeldamas pacientui diskomforto.

Naujoji dializės sistema, kaip ir dauguma kitų japoniškų inovacijų, pasižymi ergonomiškumu bei saugumu. Dėl unikalios konstrukcijos visa sistema yra pilnai dezinfekuojama, taip užkertant kelią pavojingų infekcijų plitimui. Kitas naujosios sistemos bruožas – intuityvus valdymas. Specialios nuorodos padeda medicinos personalui greitai ir saugiai uždėti kraujo magistrales.

Visa reikiama informacija apie pacientą ir individualūs gydymo duomenys yra įrašomi į naujojo aparato elektroninę Paciento kortelę. Įstačius šią kortelę į aparatą, sistema gauna reikiamus duomenis ir gali pradėti gydymą. Duomenų nereikia kaskart suvedinėti iš naujo.

Naujieji aparatai ir juose veikianti elektroninė Paciento kortelė suteikė galimybę įdiegti ir dar vieną naujovę.

Pagrindinės Nikkiso dializės aparatų savybės:

 • Patikimi ir modernūs Japonų gamintojo Nikkiso dializės aparatai.
 • Gaminami modeliai DBB-EXA, DBB-06, DBB-07.
 • Pritaikyti paciento reikmėms.
 • Daug naudingų funkcijų.
 • Unikali D-FAS sistema padedanti automatizuoti dializės procesą, sistema įgalina automatiškai kraujo magistrales užsipildyti krauju, tuomet automatiškai pereiti į gydymo režimą, ir taip pat automatiškai grąžinti kraują pacientui.
 • Online HDF/HF prieš ir po diliucija.
 • Koncentrato vamzdyno skalavimas.
 • 2 dializato filtrai geresnei pakaitinio skysčio ir dializato filtracijai.2016-02-01
 • Sodos kolonėlės laikiklis.
 • Svarbiausių parametrų grafinis vaizdavimas, pasirenkama pagal poreikį.
 • UF, bendras, bikarbonato laidumo profiliavimas.
 • Kraujospūdžio monitoravimas (BPM).
 • Kraujo tūrio monitoravimas (BVM).
 • Dializės dozės monitories (DDM).


TERAPINĖ PLAZMAFEREZĖ
Klinikinėje praktikoje dažnai tenka kraują atskirti į atskirus komponentus. Tai atliekama norint paruošti donoro kraujo komponentus perpylimui bei gydomaisiais tikslais, kai būtina pašalinti ar kitaip apdoroti patologinę paciento kraujo frakciją. Terapiniais tikslais atliekama aferezė leidžia paimti didelį kiekį patologinės kraujo frakcijos (ją šalinant, keičiant ar kitaip apdorojant).

Nefrologai- toksikologai dažnai šalina didelį kiekį (iki 5 litrų) paciento plazmos su jose esančiais kenksmingais agentais, ją pakeisdami albumino tirpalu, atlikdami pacientui Masyvią gydomąją plazmaferezę. Taip pat galima iš surinktos plazmos šalinti kenksmingus agentus filtruojant ar absorbuodant, tuomet atliekamos Selektyvios ar Kaskadinės plazmaferezės. Nedideles gydomąsias plazmaferezes galima atlikti ir ne automatiniu būdu, centrifuguojant visą kraują.

Pasaulinis rinkos lyderis amerikiečių kompanija Haemonetics gamina Multikomponentinės ir Monokomponentinės aferezės platformas, pritaikytas surinkti įvairioms kraujo frakcijoms: eritrocitams, kraujo plazmai, trombocitams, periferinio kraujo kamieninėms ląstelėms tiek donoriniais tiek gydomaisiais tikslais.

Platformos yra mobilios, kompaktiškos, lengvai transportuojamos prie sunkios būklės paciento lovos.

Vienos adatos aferezė yra itin draugiška ir gerai toleruojama ligonių, leidžia dirbti su įvairios kūno masės pacientais, kurių periferinės venos yra smulkesnės.

Latham varpo technologija rinkoje yra plačiausiai naudojama plazmos surinkimui. Įvairių modifikacijų vienkartinės sistemos ir tirpalai leidžia surinkti reikiamą kiekį kraujo plazmos.

Aferezės priemonės gali būti uždaros, pilnai sujungtos ir sukomplektuotos vienai specifiniai aferezės rūšiai arba pusiau universalios. Aferezės priemonės taip gali būti komplektuojamos iš atskirų dalių, į vieną sistemą surenkamos jau prie paciento.