Ginekologija

REPRODUKCINEI MEDICINAI

Echoskopija – tai spindulinės diagnostikos metodas, paremtas ultragarso savybe plisti skysčiais. Ultragarsinės bangos silpnai skverbiasi per orą ir kaulą, tačiau labai gerai – per skysčius ir minkštuosius audinius. Ultragarso banga, susidūrusi su kliūtimi (kitos terpės paviršiumi), lūžta. Specialiais jutikliais užrašomos atspindėtos ir išsklaidytos bangos, vaizdas stebimas ekrane.  Tai nekenksmingas, pigus ir greitai atliekamas tyrimas, ypač plačiai taikomas reprodukcinėje medicinoje.

Akušeriams ginekologams dažniausiai reikia dviejų ultragarsinių daviklių – ertminio ginekologinio ir bendro gaubtinio pilvo organų daviklio, kuriais ultragarsiniai akušeriniai tyrimai atliekami visuose nėštumo trimestruose.

Ultragarsinės sistemos turi būti patogios naudoti, turėti specialių akušerinių matavimų programas. Akušerijoje siekiama įvertinti: kiek yra embrionų, vaisiaus širdies ir kitų organų būklę, įvairius galimus apsigimimus, negimdinį nėštumą, nėštumo amžių, placentos tvirtinimosi vietą ir kt. Retais atvejais reikalingas 3D ar 4D erdvinis ultragarsinis vaisiaus tyrimas, intraoperacinė ginekologinė echoskopija.

Sormedica tiekia JAV kompanijos Analogic ultragarsinės diagnostikos sistemas BK Ultrasound. Tai kompaktiškos sistemos, turinčios itin galingą ir greitą GPU grafinį vaizdo apdorojimo procesorių, supaprastintą valdymo klaviatūrą, didelį 19“ ekraną, lengvai prižiūrimos, tinkamos naudoti net operacinėse.

Akušeriams-ginekologams ir kitų specialybių gydytojams rekomenduojame tinkamiausias sistemas iš plataus spektro sprendimų. Mūsų atstovaujamas pripažintas gamintojas BK Ultrasound gali pasigirti plačiausia unikalių specializuotų ultragarsinių daviklių, matavimo programų gama, turi praktiškai visas inovatyvias su ultragarsu susijusias papildomas galimybes: doplerį, 3D, elastografiją, kontrastinį vaizdavimą, PiP, VFI ir kt.

Ginekologinėms kiaušidžių operacijoms BK Ultrasound siūlo visą spektrą intraoperacinių daviklių bei unikalų lankstų laparoskopinį ultragarsinį daviklį.


Platesniam gydytojų  echoskopuotojų, atliekančių įprastinius ultragarsinius turimus ratui, kai reikalingi nesudėtingi ir ekonomiškai pagrįsti sprendimai rekomenduojame to paties gamintojo Ultrasonixlinijos ultragarsines sistemas.


Dirbtinis apvaisinimas (IVF) – populiarėjantis nevaisingumo gydymo metodas, kuriam yra būtina ultragarsinė diagnostika. Naudojami dviejų tipų ultragarsiniai aparatai:

  • Folikulų matavimas ir skaičiavimas atliekamas prieš dirbtinio apvaisinimo procedūrą, gydytojo ar echoskopijų kabinete. Specialios automatinės folikulų matavimo ir skaičiavimo programos, įdiegtos ultragarsiniuose prietaisuose, labai palengvina ir pagreitina tokį ultragarsinį tyrimą.

Nors minėtos folikulų matavimo programos dažniausiai būna įdiegtos tik aukštos klasės, itin brangiuose ultragarsiniuose prietaisuose, mes galime pasiūlyti ekonomiškai ypač vertingą sprendimą – vidutinei klasei priskiriamas kompanijos Analogic Ultrasonix linijos ultragarsines sistemas su  automatine folikulų matavimo funkcija. Tai paprastesnis ir greitesnis sprendimas, nereikalaujantis 3D vaizdo ir specifinių daviklių, ypač tinkamas dideliam pacienčių srautui. Be to, tai ekonomiškai labai efektyvus sprendimas.

  • Folikulų punkcijos atliekamos operacinėje, steriliomis sąlygomis, todėl reikalingas ir specifinis ultragarso aparatas. Intraoperaciniai echoskopai turi būti kompaktiški, atsparūs valymui ir dezinfekcijai, lengvai valdomi, turėti didelį raiškų ekraną arti operacinio stalo, patogiame aukštyje, tiek gydytojui dirbant stovint, tiek ir sėdint. Operacinėje naudojami davikliai turi būti plaunami ir sterilizuojami, tinkami punkcijų steriliomis adatomis kontrolei.

Interlux tiekiamos BK Ultrasound sistemos yra itin naudingos dirbtinio apvaisinimo procedūroms, kai reikia punktuoti folikulus. Tai specialiai operacinėms sukurtos ir pritaikytos sistemos, turinčios 19“, vertikaliai orientuotą ekraną, kurio aukštį galima labai ženkliai reguliuoti ir priderinti prie gydytojo ūgio. BK Ultrasound sistemos taip pat pasižymi supaprastinto valdymo klaviatūra ir  itin našiu GPU grafinio vaizdo apdorojimo procesoriumi.