Biopsija

Tiekiame inovatyvias priemones ir sprendimus biopsijai. Vienas tokių – krūties vakuuminė aspiracinė biopsija (VAB) iš BARD.

Vakuuminė biopsija – tai aukščiausias lygis iš visų biopsijų. Ne vieną privalumą turinti VAB atliekama prie vakuuminės pompos prijungta tuščiavidure biopsine adata, kurioje yra skalpelio ašmenys.

Adata duriama į pažeisto audinio vietą, o vakuumas padeda iš įtartinos vietos paimti audinius ištirti. Visa tai padaroma neištraukiant adatos, todėl gerokai sumažėja komplikacijų ir infekcijų tikimybė.

VAB ypatinga tuo, kad tokia biopsija yra išsamesnė už kitas. Įprastinė biopsija, kai ląstelės paimamos citologiniam tyrimui, ne visada gali parodyti, kaip navikas elgsis, kokia jo struktūra.

Paprastai taikoma storos adatos biopsija gali nesuteikti informacijos apie ankstyvą vėžio stadiją, kai naviko dar neįmanoma užčiuopti,nes jis neperaugęs bazinės membranos ir matyti tik mikrokalcinatai.

Tuo tarpu vakuuminė biopsija, atlikus vos vieną dūrį, leidžia paimti kur kas daugiau pažeistų audinių ir juos ištyrus gauti tikslesnį atsakymą.

Be to ,VAB yra atliekama kontroliuojant magnetinio rezonanso tyrimu, kai įtartini pakitimai krūtyje matomi tik šiuo tyrimu. Aptiktą nepiktybinį darinį, tarkime, fibroadenomą, vakuumine biopsine adata galima ir panaikinti.

Priklausomai nuo krūties dydžio ir gydytojo patirties, taip galima pašalinti net 3–4 centimetrų auglį. Vakuuminė biopsija yra santykinai trumpa procedūra. Be to, ji yra mažai invazyvi. Biopsijos adata įvedama per mažą – vos 2–3 milimetrų – pjūvį odoje, kurio po to nebūtina siūti.

VAB atliekama ambulatoriškai, o po procedūros galima iškart grįžti namo.Jau kitą dieną po VAB pacientė būna darbinga. Apie savaitę negalima sportuoti, bet jau kitą dieną galima eiti į darbą.

Vos po kelių savaičių pjūvio vietoje gali matytis tik strazdanos dydžio randelis, ilgainiui jis dažniausiai visiškai išnyksta.

VAB atliekama taikant vietinę nejautrą – tai nėra itin skausminga procedūra. Kadangi procedūrai nereikia bendrinės nejautros – tai ypač efektyvu pacientėms, kurioms pavojinga taikyti bendrinę nejautrą, pavyzdžiui, dėl širdies ar plaučių ligų.

Pacientės specialią biopsinę adatą gali įsigyti sveikatos produktais prekiaujančioje specializuotoje elektroninėje parduotuvėje www.hifamed.lt.