Bendroji chirurgija

Ultragarsinis vaizdas iš operacinio lauko, gautas tiesiogiai echoskopuojant organą, yra vienintelis būdas sužinoti tolimesnei operacinio gydymo taktikai ypatingai svarbią informaciją.

Intraoperacinė echoskopija
 – labai specifinė ultragarsinės diagnostikos sritis. Kai chirurgas realiame laike operacijos metu turi priimti greitus sprendimus, kuriems būtina įvertinti operuojamo organo pažeidimą, naviko dydį, aplinkinių audinių struktūras, atliktos operacijos radikalumą, bet paprasta vaizdinė organo apžiūra ir apčiuopa nėra patikima ir pakankamai informatyvi, – tuomet taikoma intraoperacinė echoskopija.

Intraoperacinė echoskopija taip pat naudojama įvairių organų punkcijų  ultragarsinei kontrolei, kai būtina punktuoti gilesnes ir vizualiai nematomas organo sritis. Taip įvairioms abliacijoms ultragarsinėje kontrolėje atlikti paimamos organų audinio biopsijos iš tik ultragarsu matomų židinių.

Intraoperacinė echoskopija dažniausiai naudojama kepenų, kasos, kiaušidžių, inkstų, smegenų chirurgijoje ir robotinėje chirurgijoje.

Intraoperaciniai echoskopai turi būti kompaktiški, greiti, galingi, atsparūs valymui ir dezinfekcijai, lengvai valdomi, maitinami nuo baterijų, turėti didelį raiškų ekraną, kuris būtų arti operacinio stalo, patogiame aukštyje chirurgui stovint arba sėdint. Kai kuriais atvejais reikalingas pagrindinių funkcijų valdymas iš sterilios zonos, sterilizuojamu valdymo pultu. Intraoperaciniai davikliai turi būti plaunami ir sterilizuojami, tinkami punkcijų kontrolei, suderinami su įvairiomis hibridinėmis navigacinėmis technologijomis.

Suprasdami medikų poreikius, tiekiame visus reikalavimus atitinkančias BK Ultrasound  sistemas. BK Ultrasound  intraoperacinei echoskopijai skirtos sistemos yra ypač kompaktiškos, sukurtos ir pritaikytos naudoti operacinėse. Jos taip pat pasižymi eile svarbių privalumų:

  • 19“, vertikaliai orientuotas ekranas, kurio aukštį galima labai ženkliai reguliuoti ir priderinti prie gydytojo ūgio;
  • Intuityviai valdoma klaviatūra;
  • Itin našus GPU grafinis vaizdo apdorojimo procesorius, leidžiantis greitai gauti auštos raiškos vaizdą su smulkiomis detalėmis ir jautriu dopleriu;
  • Automatinis vaizdo fokusavimas;
  • Palaiko elestografijos, kontrastino vaizdavimo, PiP, VFI funkcijas;
  • Pagrindinės funkcijos gali būti valdomos paties operuojančio chirurgo, specialiu sterilizuojamu bevielio valdymo pultu.


BK Ultrasound
 siūlo plačiausią gamą unikalių specializuotų intraoperacinių ultragarsinių daviklių, skirtų intraoperacinei echoskopijai ir robotinės chirurgijos echoskopijai. Beveik visi intraoperaciniai davikliai turi specialius punkcijų nukreipėjus, kalibruotus su ekrane matoma punkcine linija, bei išmanius valdymo mygtukus ant daviklių.

Kepenų, kasos, kiaušidžių, inkstų intaroperacinei echoskopijai tiekiame įvairių formų ergonomiškus sterilizuojamus daviklius. Kai kurie iš jų leidžia gauti vaizdą ir kontroliuoti punkcijas sinchroniškai, iškarto dviejuose statmenuose pjūviuose. Laparoskopinis daviklis turi į visas 4 puses lankstomą ir norimoje padėtyje fiksuojamą galiuką su nukreipimo kanalu ultragarsu kontroliuojamoms punkcijoms (biopsijai ir abliacijai).
Neurochirurginei intraoperacinei echoskopijai Interlux tiekia kompaktiškus gaubtinius daviklius, leidžiančius skenuoti giliąsias smegenų struktūras pro siaurą kaukolėje padarytą trepanacinę angą arba atvėrus kaukolę kraniotomiškai.

Lankstus mažas linijinis aukšto dažnio ledo ritulio lazdos formos daviklis padeda įvertinti smegenų kraujotaką dopleriu bei smegenų pjūvio liniją  (operacijos radikalumą). BK ultrasound sistemos suderinamos su visomis neuronavigacinėmis sistemomis, ir vienintelės rinkoje turi skaitmeninę jungtį su Brainlab – neuronavigacinių sistemų rinkos lydere.Robotinei chirurgijai naudojamas specialus BK ultrasound  daviklis, kuris turi platų matymo lauką ir itin jautrų spalvinį doplerį. BK ultragarsinė platforma yra suderinama ir gali būti integruojama į DaVinchi robotines sistemas.

   
 

Transanalinė 3D echoskopija

3D echoskopijos priskiriamos aukštos klasės ultragarsiniams tyrimams – dažniausiai širdies ir akušeriniams ultragarsiniams tyrimams.
3D echoskopijos turi plačias pritaikymo galimybes įvairių organų echoskopijoms, kai būtinas erdvinis vaizdas.

Tiekiame JAV kompanijos Analogic ultragarsinės diagnostikos sistemas BK Ultrasound su specifiniais 3D echoskopijos pritaikymo sprendimais chirurgams proktologams, ginekologams ir urologams.

Transanalinė 3D echoskopija padeda smulkiai ištirti išangės, tiesios ir riestinės žarnos sienelės patologiją. Taip galima aptikti fistules, vėžį, įvertinti jo stadiją pagal sienelės peraugimo gylį, planuoti tolimesnio chirurginio gydymo perspektyvą, taktiką, įvertinti gydymo rezultatus.

Tai sudėtingas, bet nebrangus ultragarsinis tyrimas, dažnai galintis visiškai pakeisti brangius radiologinės diagnostikos metodus.

BK Ultrasound – unikalus transrektinis 2052 daviklis, įvedamas į reikiamą gylį ir nejudinamas. Jis turi integruotą ultragarsinio kristalo cirkuliaraus judėjimo mechanizmą, kuris juda spirale, 6 cm ilgo ašimi, 1 mm intervalais.

Atliktos ultragarsinės tomografijos sujungiamos į 3D vaizdo kubą, kurį galima apdoroti ir smulkias struktūras ištirti jau po ultragarsinio tyrimo, t.y. be paciento.


     

Mažojo dubens struktūrų echoskopija taip pat didele apimtimi naudoja, bet neapsiriboja 3D echoskopija. Dubens dugnas yra multidisciplininė zona, kurios ligas diagnozuoja ir gydo skirtingi specialistai – urologas, ginekologas bei chirurgas. Vis dėlto, tai vieninga funkcinė sistema.

Mažojo dubens 3D echoskopija gali būti atliekama transrektaliai arba transvaginaliai. Tiriami mažojo dubens organai: prostata, šlaplė, šlapimo pūslė, išangė ir dubens dugno raumenys, kurių šioje srityje yra daug, o pažeidimas gali lemti išmatų nelaikymą, šlapimo nelaikymą, įvairius dubens dugno organų iškritimus.

Ultragarsinis mažojo dubens tyrimas dažnai gali atstoti brangius radiologinius tyrimus ir net būti pranašesnis. Pavyzdžiui, dinaminio tyrimo atveju ultragarsu galima tirti dubens dugno struktūrų judėjimą, tarpusavio ryšį ir būklę krūvio metu.Mažojo dubens tyrimams naudojami skirtingi ultragarsiniai davikliai: edokavitaliniai cirkuliarios echoskopijos 3D davikliai, linijiniai endokavitaliniai davikliai, bei išoriniai gaubtiniai davikliai tyrimui per tarpvietę ir funkciniams tyrimams.

Transanalinė 3D echoskopija dubens dugno struktūrų  ir tiesiosios žarnos ultragarsinio vaizdo 3D analizės bei struktūrų dinamikos stebėjimui – šlapimo, išmatų nelaikymas, fistulės, navikinės struktūros, traumos.